Jak se nastřelují vlasy?

Vybrání správné kulmy na nástřel vlasy

Mnoho z nás nadšeně sleduje filmy, reklamy nebo své oblíbené celebrity a závidí jim dokonale natočené vlasy. Dokážu vám slíbit, že ani pro mě to nebylo na začátku jednoduché, ale postupem času jsem si osvojila několik tipů a triků, jak natočit neposedné vlasy. Začíná to však výběrem správné kulmy, která se hodí přesně pro váš typ vlasů. Já mám například velmi jemné a vlhké vlasy, takže pro mě je nejlépe trubičková kulma. Václav, můj manžel, mě na svátek překvapil kulmou s keramickým povrchem, která je pro moje vlasy téměř jako poslána z nebe.

Ale podívejme se na to podrobněji. Hrubé vlasy, které jsou těžší natáčet, vyžadují silnější horko a vyšší teploty, takže byste měli zvolit kulmu s titanovým nebo turmalínovým povrchem. Naopak, jemné a křehké vlasy jsou citlivější na teplotu, takže kulma s keramickým povrchem je nejlepším řešením. Můj oblíbený tip: Pokud se bojíte poškodit vlasy horkem, skuste vlasový sprej na ochranu proti teplu. Mě osobně Václav koupil jeden ze supermarketu a bez problémů mě chrání vlasy před vysokými teplotami, které můžou vlasy vysušit nebo poškodit.

Adeptka na krásně natočené vlasy

Až máte vybranou správnou kulmu, je na čase se pustit do samotného nástřelu. Jako první musíte vlasy vlasy rozčesat, aby se zamezilo zamotávání. Pak rozdělte vlasy na různé prameny podle toho, jak velké lokny si přejete. Já mám raději menší lokny, proto moje prameny nikdy nejsou větší než 2,5 cm. Raz dva tři a vlasy jsou rozdělené, tak jak potřebujeme.

Další krok, který je podle mě naprosto zásadní, je použití vlasového spreje nebo pěny. U mě a Václava je oblíbený vlasový sprej na vytvarování vln. Aby vám vlasy vydržely co nejdéle, naneste sprej na každý pramen před samotným nástřelem. Pak stačí uchopit kulmu a vhodný pramen vlasů, a začít nástřel. Nezapomeňte: kulmu musíte držet kolmo na zem a začínat od kořínků směrem dolů k špičkám.

Pečlivě vybrané výživové doplňky pro vlasy

Pokud máte pocit, že vaše vlasy nejsou dostatečně zdravé, silné nebo lesklé pro nástřel, můžete začít uvažovat o výživových doplňcích pro vlasy. Věděla jste například, že biotin patří mezi nejdůležitější vitamíny pro zdravé vlasy? Jako bonus na tom je, že můžete najít biotin v potravinách jako jsou ořechy, vejce nebo celozrnné cereálie. To je přesně důvod, proč Václav za použití tyto ingredience do našeho jídelníčku: nejen že je to zdravé, ale také dopomáhá ke zdraví mých vlasů!

Jinými doplňky, které byste mohli zvážit, jsou vitamíny skupiny B, vitamín D, železo a jód. Všechny tyto prvky hrají klíčovou roli v růstu a zdraví vlasů. Můžete je najít v potravinách jako jsou luštěniny, ryby, mléčné výrobky nebo ovoce a zelenina. Ale pokud máte pocit, že se vám nepodaří tato živiny dostat přirozeně, můžete vyzkoušet také doplňky stravy. Ale nezapomeňte se vždy konzultovat s lékařem před použitím jakýchkoli doplňků.

Je důležité chránit vlasy před poškozením

Pravidelný nástřel může být pro vlasy značně náročný a může je postupem času poškodit. Proto je velmi důležité dbát na správnou péči o vlasy. To neznamená pouze správný výběr kulmy a vlasových produktů, ale také pravidelnou regeneraci a hydrataci. Pravidelné masky na vlasy, vlasové oleje nebo serum jsou skvělým způsobem, jak vlasy udržet v dobré kondici. Václav mi k narozeninám koupil skvělý vlasový olej a musím říct, že je to úžasný dar!

Dalším tipem je vyhnout se příliš častému nástřelu. Rozumím, že všichni chceme mít dokonale natočené vlasy každý den, ale myslím, že je důležité dát vlasy občas pauzu. Když nemůžu odolat a potřebuji mít natočené vlasy, snažím se použít co nejnižší teplotu a chránit vlasy vlasovým sprejem proti teplu. A hlavně, nenechejte kulmu na vlasech déle než 10 sekund!

Stačí trochu trpělivosti a budou vám všichni závidět krásné vlasy

Začínání s nástřelem může být náročné, ale věřte mi, že se to vyplatí. Cítíte se skvěle, když víte, že vaše vlasy vypadají dobře, a mám pocit, že to pomáhá i mému sebevědomí. A co je nejdůležitější, s trochou trpělivosti a správnou technikou budete mít vlasy jako z reklamy.

Vlastně Václav na mě jednou řekl, že moje natočené vlasy jsou jednou z věcí, které na mě miluje. A musím říct, že to byl jeden z nejromantičtějších okamžiků mého života. Takže, kdo ví? Možná vaše nově natočené vlasy nejen zvýší vaše sebevědomí, ale také přinesou trochu romantiky do vašeho života!